start

LV LT | DE RU EN
Ziņas Foto Semināri Travelnews.lv Abonēt!
Info serviss
Baltijas ziņas
Pasaules ziņas
Intervijas
Pārdošana
Bizness
Reklāmraksti
PROFESIONĀĻI
Gada cilvēks tūrismā
Sludinājumi
Tūrisma termini
Par mums
Par mums
Curriculum Vitae
ABONĒŠANA
Reklāma
Kontakti
Autortiesības
Home
 

ViA-2004-diplomdarbs: Zane Klabere "Kultūras tūrisms Kurzemē"

(skatīts - 2830x)

KOPSAVILKUMS Kultūras tūrisms ir viens no straujāk augošajiem tūrisma veidiem pasaulē. Tā pirmsākumi meklējami jau 18.gadsimtā, kad ar kultūras tūrismu saprata ceļošanu pa Eiropu izglītošanās nolūkos. Mūsdienās ar jēdzienu “kultūras tūrisms” saprot tūrisma veidu, kura galvenais mērķis ir kultūras pieminekļu un vēsturisku vietu iepazīšana. Pēdējo gadu laikā Latvijā kultūras tūrismam tiek pievērsta īpaša uzmanība un tas tiek izvirzīts par vienu no stratēģiskajiem produktiem Latvijas tūrisma attīstībā.

 

Diplomdarbā "Kultūras tūrisms Kurzemē" mērķis bija savākt un apkopot materiālus par kultūras tūrisma iespējām Kurzemes reģionā. Apzināt Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļu sarakstā iekļautos arhitektūras, arheoloģijas, pilsētbūvniecības, mākslas un vēstures pieminekļus Kurzemes reģionā un izanalizēt to piemērotību veiksmīgai kultūras tūrisma attīstībai Kurzemē. Tāpat arī noskaidrot muzeju skaitu un to darbību Kurzemē , kā arī pasākumu ietekmi uz katra atsevišķa rajona vai Kurzemes kultūras tūrisma attīstību.

 

Darbs sastāv no 6 nodaļām: 1. nodaļa – tika savākta un apkopota informācija par kultūras tūrisma attīstību pasaulē un Latvijā. Izanalizētas dažādu institūciju izstrādātās kultūras tūrisma definīcijas un kultūras tūrisma resursu iedalījums. Tika arī apkopoti materiāli par jaunākajām kultūras tūrisma attīstības tendencēm un ietekmi uz ekonomikas attīstību, izmantojot jaunākos semināru un konferenču materiālus par kultūras tūrismu.

 

2. nodaļa – Kurzemes reģiona ģeogrāfiskais raksturojums. Kurzemes reģiona vēsturiskā attīstība, rajonu skaits un to teritoriālais lielums un iedzīvotāju skaits. Lielākais Kurzemes reģiona rajons gan pēc teritorijas, gan iedzīvotāju skaita ir Liepājas rajons.

 

3. nodaļa – tika savākta informācija par katra rajona kultūras pieminekļiem. Apkopojot informāciju, vadījos pēc šāda kultūras tūrisma resursu sadalījuma: kultūras pieminekļi, muzeji, pasākumi. Kultūras pieminekļi tika sadalīti vēl sīkāk – baznīcas, muižas un pilis, arheoloģijas, pilsētbūvniecības un vēstures pieminekļi. Tika apkopota informācija par šiem kultūras tūrisma resursiem katrā rajonā un izanalizēta to piemērotība kultūras tūrismam. Pēc līdzīga principa tika izanalizēti arī Kurzemes reģiona muzeji – pievilcība, apmeklētāju skaits – populārākie un potenciāli vieni no populārākajiem muzejiem reģionā. Pasākumi tika iedalīti pēc to mēroga – starptautiskie, nacionāli un vietējā mēroga pasākumi. Pielikumā ir plašāka informācija par pasākumu plāniem rajonos, muzeju uzskaitījumu un pieminekļu foto attēli.

 

4. nodaļa - kultūras tūrisma mārketings. Lai attīstītos kāds konkrēts tūrisma veids un tūrisms reģionā vispār ir vajadzīga reklāma, tūrisma iespēju popularizēšana. Nodaļā tika apskatīti jaunākie semināru un konferenču materiāli par mārketinga plāniem tūrisma un kultūras tūrisma attīstībā.

 

5. nodaļa – populārākie Kurzemes kultūras tūrisma resursi. Tika izanalizēti populārāko objektu uzskaitījumi Latvijā, parādot Kurzemes reģiona devumu Latvijas tūrismā un kultūras tūrismā.

 

6. nodaļa – kultūras tūrisma attīstības vadlīnijas Kurzemē dažādu autoru un diplomdarba autores redzējumā. Kurzemes reģions ir labvēlīga vide veiksmīgai kultūras tūrisma attīstībai. Ir pietiekams skaits kultūras tūrisma resursu - gan pieminekļi, gan muzeji, gan dažāda mēroga pasākumi. Pozitīvi piemēri salīdzinoši veiksmīgai kultūras tūrisma attīstībai jau ir Ventspils pilsēta, Liepājas vai Kuldīgas rajonos. Pagaidām gan vēl trūkst noteiktas stratēģijas šī tūrisma veida attīstībai reģionā kopumā.

 

Autors: Zane Klabere

Avots: Vidzemes augstskola

Vēlos saņemt ziņas e-pastā  
Sūtīt draugam  
 
 
Reklāma

All rights reserved © 2002 - 2015 www.europa-tourismus.de | Design & maintenance © 2000 - 2015 1st-studio.com 3saules

My status Latvijas Reitingi Rambler's Top100

webstatistics
webstatistics
ViA-2004-diplomdarbs: Zane Klabere "Kultūras tūrisms Kurzemē" |
Travel RSS