start

LV LT | DE RU EN
Ziņas Foto Semināri Travelnews.lv Abonēt!
Info serviss
Baltijas ziņas
Pasaules ziņas
Intervijas
Pārdošana
Bizness
Reklāmraksti
PROFESIONĀĻI
Gada cilvēks tūrismā
Sludinājumi
Tūrisma termini
Par mums
Par mums
Curriculum Vitae
ABONĒŠANA
Reklāma
Kontakti
Autortiesības
Home
 

ViA-2007-diplomdarbs: Ilze Palde „Zemo izmaksu lidsabiedrību darbība Latvijā un to klientu raksturojums ienākošā tūrisma jomā“

(skatīts - 4858x)

KOPSAVILKUMS

Diplomdarba tēma - „Zemo izmaksu lidsabiedrību darbība Latvijā un to klientu raksturojums ienākošā tūrisma jomā”.

Mūsdienās gaisa pārvadājumi nodrošina efektīvāku un ātrāku cilvēku pārvietošanos visā pasaulē, kas norāda uz aviopārvadājumu svarīgumu ne tikai transporta, bet arī tūrisma industrijā. Tādēļ autore nolēma turpināt jau iepriekšējos gados aizsākto tēmu par pārmaiņām regulārajos pasažieru pārvadājumos avio biznesā, šoreiz sīkāk analizējot jau abos iepriekšējos pētījumos pieminēto zemo izmaksu lidsabiedrību attīstības fenomenu visā pasaulē, kas kopš iestāšanās Eiropas Savienībā sasniedzis arī Latviju.

Par darba mērķi tika izvirzīts izpētīt un analizēt zemo izmaksu lidsabiedrību darbību Latvijā, kā arī raksturot to klientus Latvijas ienākošā tūrisma kontekstā. Darbā tika pielietotas gan kvantitatīvās (ārvalstu ceļotāju anketēšana, kuri Latvijā ieradušies, izmantojot zemo izmaksu lidsabiedrības), gan kvalitatīvās (informatīvā materiāla apstrāde un analīze) pētījuma metodes.

Darbā galvenokārt tika izmantoti elektroniskie resursi, jo tieši par pasažieru aviopārvadājumu nozari kā Eiropā, tā arī Latvijā internetā ir atrodama visaktuālākā informācija. Bez elektroniskajiem resursiem tika apkopoti un analizēti arī materiāli no grāmatām un periodikas, apkopoti un analizēti iegūtie statistikas dati par ienākošā tūrisma nozari Latvijā un gaisa pārvadājumiem Starptautiskajā lidostā “Rīga”, kā arī apkopota informācija no savāktajām aptaujas anketām Rīgas lidostā.

Diplomdarbs sastāv no piecām nodaļām, no kurām pirmajā nodaļā „Zemo izmaksu lidsabiedrības un to darbības principi” veikts vispārīgs ieskats zemo izmaksu lidsabiedrību vēsturiskajā attīstībā un to darbības principos, kā arī apskatītas šī lidsabiedrību segmenta izaugsmes tendences un prognozes Eiropā.

Otrajā nodaļā „Latvijā darbojošās zemo izmaksu lidsabiedrības” raksturota četru Latvijas aviopārvadājumu tirgū operējošo zemo izmaksu lidsabiedrību - Ryanair, easyJet, Norwegian Air Shuttle, kā arī Aer Lingus - darbība, iekļaujot tajā informāciju par katras kompānijas vēsturisko attīstību un darbības rādītājiem kā Eiropas, tā Latvijas kontekstā.

Trešajā nodaļā „Politiskie lēmumi gaisa satiksmes veicināšanai Latvijā” apskatīti dažādi aviopārvadājumu nozares attīstību stimulējoši faktori, proti, Eiropas Savienības “atvērto debesu” politika, atlaižu politika lidostas “Rīga” pakalpojumiem, kā arī dažādie valsts izdotie stratēģiskie dokumenti gaisa satiksmes attīstības veicināšanai Latvijā.

Ceturtajā nodaļā „Situācijas raksturojums ienākošā tūrisma nozarē Latvijā (2003. – 2006. gads) un zemo izmaksu lidsabiedrību ieguldījums tajā” apkopota statistika par galvenajiem ienākošās tūrisma nozares Latvijā un Starptautiskās lidostas “Rīga” raksturojošajiem rādītājiem.

Piektajā nodaļā “Zemo izmaksu lidsabiedrību ienākošā tūrisma mērķauditorijas pētījums” veikts vispārējs ārvalstu viesu raksturojums, kuri Latvijā ieradušies ar zemo izmaksu lidsabiedrībām; analizētas ar braucienu saistītās ceļotāju izvēles motivācijas, kā arī dažādie rīcības paradumi konkrētu tūrisma produktu patērēšanā un naudas izdošanā.

Zemo izmaksu lidsabiedrību darbības uzsākšana Latvijā ir nodrošinājusi ārvalstu ceļotāju skaita palielināšanos (īpaši no tādām valstīm kā Lielbritānija un Norvēģija), tādējādi veicinot ienākošā tūrisma nozares attīstību valstī. Kā svarīgākie priekšnoteikumi zemo izmaksu lidsabiedrību ienākšanai Latvijas aviopārvadājumu tirgū minami Eiropas Savienības atvērto debesu politikas un Satiksmes ministrijas izstrādātās Rīgas lidostas nodokļu politikas ieviešana. Lai arī bieži zemo izmaksu lidsabiedrību pasažieri tiek asociēti kā personas, kam pamatintereses ceļojumos saistās ar izklaidi bāros un naktsklubos, tomēr pētījuma rezultāti pierāda, ka tikpat liela daļa šo aviopārvadātāju atvestie ārvalstu tūristi Latviju apmeklē tās interesantās kultūras dēļ.


Vēlos saņemt ziņas e-pastā  
Sūtīt draugam  
 

Pagaidām vēl neviens komentārs nav saņemts!
Vārds ieraksti rezutātu:

Jūsu komentārs (komentāri, kas neatbilst morāles normām, tiks dzēsti) 
Reklāma

All rights reserved © 2002 - 2015 www.europa-tourismus.de | Design & maintenance © 2000 - 2015 1st-studio.com 3saules

My status Latvijas Reitingi Rambler's Top100

webstatistics
webstatistics
ViA-2007-diplomdarbs: Ilze Palde „Zemo izmaksu lidsabiedrību darbība Latvijā un to klientu raksturojums ienākošā tūrisma jomā“ |
Travel RSS