start

LV LT | DE RU EN
Ziņas Foto Semināri Travelnews.lv Abonēt!
Info serviss
Baltijas ziņas
Pasaules ziņas
Intervijas
Pārdošana
Bizness
Reklāmraksti
PROFESIONĀĻI
Gada cilvēks tūrismā
Sludinājumi
Tūrisma termini
Par mums
Par mums
Curriculum Vitae
ABONĒŠANA
Reklāma
Kontakti
Autortiesības
Home
 

ViA-2007-diplomdarbs: Linda Ķīse „Alus muzeja izveide Cēsu vecajā alus darītavā“

(skatīts - 4711x)

KOPSAVILKUMS

Autores izvēlētā tēma ir „Alus muzeja izveide Cēsu vecajā alus darītavā”. Alus darītavas ēkas ir ne tikai valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa sastāvdaļa, bet atrodas pašā Cēsu sirdī, tāpēc nav pieļaujama šāda svarīga vēstures liecinieka bojāeja.

Ideja par alus muzeja izveidi nav novitāte, šādas idejas un domas caurstrāvo Cēsu pilsētu ik pa brīdim, ko pierāda arī arhīva materiāli, tomēr neviens līdz galam šo ideju nav īstenojis.

Diplomdarba mērķis bija iepazīties ar citu valstu pieredzi alus muzeju vadīšanā, kā arī izpētīt vēsturisko materiālu par alus darīšanu Cēsīs, kas būtu par pamatu alus muzeja izveidei Cēsu vecajā alus darītavā.

Darba gaitā autore ne tikai ieguva jaunas zināšanas par alus darīšanu un tā nozīmi Cēsu pilsētas attīstībā vēstures skatījumā, bet arī apmeklēja dokumentācijas centru.

Darba metodes bija arhīva materiālu izpēte, dažādu avotu analīze, intervijas ar muzeja darbiniekiem, kā arī bijušo akciju sabiedrības „Cēsu alus” direktoru, tāpat tika izmantota teorija, lai izveidotu muzeja potenciālo darbinieku un apmeklētāju portretus, kā arī izveidots veicināšanas plāns.

Darbs sastāv no četrām nodaļām.

Pirmajā nodaļā apskatīta alus darīšanas vēsture, kā arī citu valstu alus muzeju piemēri. Šajā nodaļā tika secināts, ka Latvijā šāda muzeja vēl nav, vienīgais, ko alus darītavas piedāvā tūristiem, ir alus degustācija un maza ekskursija pa alus darītavu.

Otrajā nodaļā tika apskatīta Cēsu pilsēta, no tūristu viedokļa. Cēsu piedāvājums mūsdienās.

Trešajā nodaļā tiek aprakstīta alus darīšanas vēsture tieši Cēsīs, kā arī potenciālā alus muzeja ēku vēsture. Vēl šajā nodaļā apskatītas ēkas, kas saglabājušās mūsdienās, un to pašreizējais stāvoklis.

Ceturtā nodaļa ietver praktisko daļu, jo tajā tiek aprakstīta koncepcija par alus muzeja izveidi. Tiek izvirzīta alus muzeja misija un vīzija, kā arī mērķi, izveidota SVID analīze, aprakstīta muzeja ekspozīcija. Tiek izveidots veicināšanas plāns alus muzejam.

Nobeigumā izdarīti secinājumi, kas ir balstīti uz iepriekšējās nodaļās aprakstītā, kā arī tiek sniegti ieteikumi alus muzeja izveidošanai un attīstībai. Galvenais secinājums- alus darītavas ēkas ir ļoti piemērotas alus muzeja izveidei, jo parāda alus darīšanas attīstību no 16. gadsimta līdz pat mūsdienām.

Vislielākā pateicība jāizsaka bijušajam „Cēsu alus” direktoram Kārlim Tomsona kungam, kuram pateicoties, autore ieguva informāciju par alus darītavas pagātni, kā arī ilggadējam darbiniekam Indulim Grīnvalda kungam, kura stāsti par alus darītavu lika tai atdzīvoties. Liels paldies Mārai Baķes kundzei par Latvijas laika Cēsu darītavas fotogrāfijām, kā arī par palīdzēšanu vēsturiskā materiāla sagatavošanā Valijai Šalgunovas kundzei.


Vēlos saņemt ziņas e-pastā  
Sūtīt draugam  
 

Pagaidām vēl neviens komentārs nav saņemts!
Vārds ieraksti rezutātu:

Jūsu komentārs (komentāri, kas neatbilst morāles normām, tiks dzēsti) 
Reklāma

All rights reserved © 2002 - 2015 www.europa-tourismus.de | Design & maintenance © 2000 - 2015 1st-studio.com 3saules

My status Latvijas Reitingi Rambler's Top100

webstatistics
webstatistics
ViA-2007-diplomdarbs: Linda Ķīse „Alus muzeja izveide Cēsu vecajā alus darītavā“ |
Travel RSS