start

LV LT | DE RU EN
Ziņas Foto Semināri Travelnews.lv Abonēt!
Info serviss
Baltijas ziņas
Pasaules ziņas
Intervijas
Pārdošana
Bizness
Reklāmraksti
PROFESIONĀĻI
Gada cilvēks tūrismā
Sludinājumi
Tūrisma termini
Par mums
Par mums
Curriculum Vitae
ABONĒŠANA
Reklāma
Kontakti
Autortiesības
Home
 

ViA-2007-diplomdarbs: Artis Kārkliņš „Valkas pilsētas tūrisma attīstības inovācijas“

(skatīts - 5364x)

KOPSAVILKUMS

Diplomdarbs „Valkas pilsētas tūrisma attīstības inovācijas” mērķis bija izstrādāt konkrētus inovatīvus tūrisma pakalpojumus un produktus Valkas pilsētā, veidojot saistošu tūrisma piedāvājumu.

Darbs tika strukturēts četrās nodaļās, kurās ir skaidrots jēdziens „inovācija”, apskatīta vispārīgā informācija par Valkas pilsētu, piedāvāti autora izstrādātie tūrisma attīstības produktu inovācijas piemēri, kā arī analizētas atbalsta institūcijas un programmas inovatīvai darbībai Latvijā.

1. nodaļa „Inovācijas un tūrisms”. Nodaļas ietvaros tika raksturotas inovācijas un inovatora definīcijas. Tika rasti skaidrojumi ar inovāciju saistītiem jēdzieniem - pseidoinvoācija un eksnovācija, kā arī inovāciju ieviešanas procesā esošie relatīvisma un adresāta paradoksa efekti. Nodaļas noslēguma daļa ir veltīta inovāciju lomai uzņēmējdarbības attīstībā un konkurētspējas palielināšanā, minēti arī Latvijas un ārvalstu tūrisma inovāciju piemēri.

2. nodaļā „Vispārīga informācija par Valkas pilsētu” aprakstīti būtiskākie vēstures fakti, analizēta tūrisma infrastruktūra, apskates objekti, atpūtas jeb izklaides iespējas un naktsmītņu piedāvājums tūristiem Valkas pilsētā. Analizēti tūristu statistikas dati par 2004. - 2006. gadu. Nodaļa noslēdzas ar Valkas tūrisma politikas analīzi un attīstības tendenču izvērtējumu.

3. nodaļā aprakstītas autora izstrādātās septiņas tūrisma inovācijas iespējas Valkas pilsētai. Viena no tām ir saistīta ar infrastruktūru, otra ar naktsmītnes veidošanu, kurā dominē jauno tehnoloģiju izmantošana. Citas inovācijas dominē izklaides jomā - bārs, kinozālē pazemes bunkurā un brīvdabas kino. Risināta pārvietošanās pa pilsētu problēma, piedāvājot videi draudzīgus pārvietošanās līdzekļus. Izveidots jauns ekskursijas piedāvājums.

4. nodaļā raksturotas galvenās atbalsta institūcijas un programmas inovatīvai darbībai, kuras var izmantot potenciālie inovatori savu projektu realizācijai.

Diplomdarba nobeigumā autors ir izstrādājis secinājumus un ieteikumus, kur būtiskākie no tiem ir - Valkas pilsētas tūrisma attīstība „Valgas – Valkas tūrisma attīstības un mārketinga stratēģijā 2006. – 2016. gadam” nav inovatīva, paredzot attīstīt ļoti minimālu skaitu jaunu produktu un pakalpojumu. Tā ir jāpilnveido un jāiekļauj jaunas attīstības iespējas, izvērtējot esošās, to realizācijas iespējamību. Diplomdarbā tika iekļauti autora izstrādātie inovācijas piemēri naktsmītņu sektorā, infrastruktūrā un izklaides jomā, kurus var realizēt Valkas pilsētā.

Diplomdarbā un tā pielikumos iekļauti attēli, kas saistīti ar tūrisma attīstības inovācijām.


Vēlos saņemt ziņas e-pastā  
Sūtīt draugam  
 

Pagaidām vēl neviens komentārs nav saņemts!
Vārds ieraksti rezutātu:

Jūsu komentārs (komentāri, kas neatbilst morāles normām, tiks dzēsti) 
Reklāma

All rights reserved © 2002 - 2015 www.europa-tourismus.de | Design & maintenance © 2000 - 2015 1st-studio.com 3saules

My status Latvijas Reitingi Rambler's Top100

webstatistics
webstatistics
ViA-2007-diplomdarbs: Artis Kārkliņš „Valkas pilsētas tūrisma attīstības inovācijas“ |
Travel RSS