start

LV LT | DE RU EN
Ziņas Foto Semināri Travelnews.lv Abonēt!
Info serviss
Baltijas ziņas
Pasaules ziņas
Intervijas
Pārdošana
Bizness
Reklāmraksti
PROFESIONĀĻI
Gada cilvēks tūrismā
Sludinājumi
Tūrisma termini
Par mums
Par mums
Curriculum Vitae
ABONĒŠANA
Reklāma
Kontakti
Autortiesības
Home
 

ViA-2007-diplomdarbs: Arnis Gutāns "Nordic Walking jeb nūjošanas attīstība Latvijā"

(skatīts - 5707x)

KOPSAVILKUMS

Nūjošana jeb Nordic Walking ir sportiska pastaiga ar speciāli veidotām atbalsta nūjām, pielietojot efektīvu tehniku. Pastaigu laikā tiek nodarbināta arī ķermeņa augšdaļa un rokas, kas uzlabo asinsriti un līdz ar to arī sirds darbību. Nūjošana ir veids, kā efektīvi un viegli uzlabot fizisko formu. Šis aktīvā nodarbe ir pieejama ikvienam, neskatoties uz vecumu, dzimumu vai fizisko sagatavotību.

Nūjošanas kustība Latvijā sāka attīstīties 2005. gadā, taču jau 2007. gadā nūjotāju skaits Latvijā ir krietni pieaudzis.

Iecerot diplomdarbu “Nordic Walking jeb nūjošanas attīstība Latvijā”, tika izvirzīts darba mērķis – analizēt Nordic Walking jeb nūjošanas kā aktīvās atpūtas veida attīstības progresu Latvijā un izplānot turpmākās attīstības pasākumus. Tas tika sasniegts, darba autoram izvērtējot gada laikā paveiktos darbus nūjošanas kustības ieviešanai Latvijā un izstrādājot jaunu nūjošanas pasākumu koncepcijas.

Diplomdarbs strukturēts piecās nodaļās.

Pirmajā nodaļā analizēts teorētiskais materiāls, lai gūtu pilnvērtīgu izpratni par nūjošanas kustību, pareizu nūjošanas tehniku, nūjošanai nepieciešamo inventāru, kā arī raksturota sportiskās nūjošanas jeb Nordic Fitness sports koncepcija Informācija šīs nodaļas izveidei iegūta no teorijas avotiem un konsultācijām ar nūjošanas aizsācējiem Vācijā, Beļģijā un Igaunijā.

Otrajā nodaļā pētītas divas galvenās nūjošanas asociācijas – Starptautiskā nūjošanas asociācija (International Nordic Walking association) Somijā un Starptautiskā sportiskās nūjošanas organizācija (International Nordic Fitness organisation) Vācijā. Salīdzinātas abu asociāciju apmācību sistēmas un to piemērotība Latvijas apstākļiem.

Trešajā nodaļā raksturota nūjošanas kustība (izmantojot efektīvu un pareizu nūjošanas tehniku) Latvijā, par kuras aizsācējiem uzskatāmi žurnāls „36,6ºC” un „Aktīvā tūrisma centrs „Eži””. Aplūkotas un analizētas iepriekšējā gadā izstrādātās nūjošanas attīstības vadlīnijas.

Ceturtajā nodaļā ir raksturota topošā Latvijas Nordic Fitness organizācija, tās būtība un struktūra, kā arī izstrādāti organizācijas veicamie darbi. Aplūkoti šobrīd Latvijas tirgū pieejamo nūjošanas apmācības produkti, kā arī iespējamie jaunie produkti.

Piektajā nodaļā aplūkoti turpmāko nūjošanas pasākumu Latvijā koncepcijas un to realizēšanas iespējamie scenāriji.

Darbā iegūtie secinājumi praktiski noderēs, attīstot un ieviešot nūjošanas kustību Latvijā. Viens no būtiskākajiem autora secinājumiem: ir svarīgi, lai cilvēki iemācās efektīvi pielietot nūjošanas tehniku, un to var panākt radot vienotu apmācību sistēmu visā Latvijā, kā arī organizējot dažādus nūjošanas pasākumos, tādējādi pievēršot sabiedrības uzmanību nūjošanai un ar to saistītājām aktivitātēm.

Darba noslēgumā izteikti priekšlikumi. Tie saistīti gan ar apmācību programmu ieviešanu, gan konkrētiem ieteikumiem, kā attīstīt nūjošanas kustību Latvijā.


Vēlos saņemt ziņas e-pastā  
Sūtīt draugam  
 

Pagaidām vēl neviens komentārs nav saņemts!
Vārds ieraksti rezutātu:

Jūsu komentārs (komentāri, kas neatbilst morāles normām, tiks dzēsti) 
Reklāma

All rights reserved © 2002 - 2015 www.europa-tourismus.de | Design & maintenance © 2000 - 2015 1st-studio.com 3saules

My status Latvijas Reitingi Rambler's Top100

webstatistics
webstatistics
ViA-2007-diplomdarbs: Arnis Gutāns "Nordic Walking jeb nūjošanas attīstība Latvijā" |
Travel RSS